Frank Lampard alebo Steven Gerrard - Kto je lepší?

Autor: Martin Decký | 8.7.2012 o 19:22 | (upravené 8.7.2012 o 21:14) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  432x

Azda dve najväčšie záložnícke ikony Albionu si v nasledujúcej sezóne Premier League opäť spolu zmerajú sily. Na víťazstvo bude pravdepodobne favorizovaná Chelsea, ktorý hráč však bude pre svoj tím väčším prínosom? Frank Lampard alebo Steven Gerrard?

Otázka porovnávania kvality hráčov ako Lampard a Gerrard bude vždy veľmi náročná. Obaja hráči sú pre svoj klub legendou a motorom zálohy, no len jeden môže byť lepší.

Na lepšia posúdenie schopností oboch hráčov môžu byť smerodatnými aj štatistiky (prevzaté z anglických médií k aprílu 2012). Čo hovoria tie?

Premier League

Počet odohratých zápasov Počet odohratých minút Počet gólov Počet asistencií Počet minút na gól
Frank Lampard 518 43975 149 114 297
Steven Gerrard 375 30898 87 41 355

V Premier League jasne dominuje Frank Lampard, keď počtom asistencií aj gólov svojho liverpoolskeho protivníka porazil na plnej čiare.

Anglické pohárové súťaže (FA Cup, Carling Cup, Community Shield)

Frank Lampard 57 4550 32 16 142
Steven Gerrard 26 1726 11 8 156

Takzvaný ’Super Frank’ odohral viac ako dvakrát toľko zápasov ako Steven Gerrard, no aj tak mu priemerne na gól stačilo menej ako kapitánovi Liverpoolu.

Medzinárodné pohárové súťaže (Liga majstrov a Európska liga UEFA)

Frank Lampard 84 7101 21 24 338
Steven Gerrard 86 7227 25 15 290

Steven Gerrard v európskych štatistikách londýnsku osmičku mierne predčil, aj keď treba dbať na fakt, že Gerrard odohral 18 zápasov v Európskej lige a Lamps ani jeden. V štatistikách taktiež nie je zarátané víťazstvo Chelsea v LM, no ani to nemení fakt, že v tejto oblasti má predsa len hrajúca legenda z mesta The Beatles menšiu prevahu.

Náročné zápasy (Zápasy proti Manchestru United, Arsenalu, Liverpoolu/ Chelsea, Manchestru City, Tottenhamu, Barcelone, AC Milánu, Bayernu Mníchov, Realu Madrid a Interu Milán)

Počet gólov Počet asistencií
Frank Lampard 40 28
Steven Gerrard 22 14

Steven Gerrard je známy pre svoje dobré výkony v ťažkých zápasoch. Tím vie dobre stmeliť a motivovať ho tak k lepším výkonom. Hoci zostáva fakt, že Frank Lampard odohral proti daným súperom viac zápasov, štatistiky však stále jasne hovoria, že práve on je v danej oblasti úspešnejší.

Po všetkých štatistikách a rozboroch je podľa môjho názoru možné povedať, že Frank Lampard je lepší ako Steven Gerrard. Daný názor len podčiarkuje výhra oficiálneho ocenenia Hráč dekády Premier League za roky 2000-2009 a samozrejme výhra Ligy majstrov s kapitánskou páskou v mníchovskom finále.

Nespochybniteľným faktom stále zostáva, že kvalita oboch hráčov je veľmi veľká. Budúcnosť Franka Lamparda aj Stevena Gerrarda je našťastie ešte stále v Premier League a tak sa aj v budúcej sezóne budeme môcť tešiť na ich zaujímavé zápasové stretnutia.

Vaše názory, či už zhodné alebo odporujúce, si veľmi rád prečítam v komentároch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok